Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

Uszuści w internecie wciąż czują się dobrze

08.10.2009 / ebos/kgp Uszuści w internecie wciąż czują się dobrze  

Mazowieccy policjanci współpracując z Prokuraturą Rejonową Radom Wschód, rozbili grupę oszustów internetowych. Grupa ta przejmowała konta innych użytkowników aukcji, oferując do sprzedaży m.in. monety. Następnie po otrzymaniu pieniędzy za zamówiony towar nie wywiązywali się z zawartych umów. Za oszustwo zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Grupa młodych osób, w wieku 19-21 lat, z domowych komputerów, przełamując zabezpieczenia, włamywała się na konta aukcji internetowych i przejmowała je. Następnie oferowała do sprzedaży m.in. monety numizmatyczne. Po wygraniu aukcji, sprzedający nie wywiązywali się jednak z zawartych umów. Po pobraniu pieniędzy nie dostarczali zamówionego towaru.

Jak ustalili policjanci, grupa ta działając przez ostatnie dziewięć miesięcy przejęła 18 kont. W ten sposób zatrzymani oszukali kilkanaście osób z terenu całej Polski, wyłudzając ponad 50 tys. zł.

W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia trzy osoby, w tym lidera, organizatora tego procederu, którego sąd aresztował na trzy miesiące.

W tej chwili trwają ustalenia, w ilu przypadkach doszło do wyłudzenia pieniędzy za nieistniejący towar. Policjanci nie wykluczają, że oszukanych osób może być więcej. Zatrzymanym za przestępstwo oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.