Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Uważaj co przynosisz na widzenie do więzienia - Przyszła w odwiedziny i trafiła do celi

17.11.2008 / ebos/kgp Uważaj co przynosisz na widzenie do więzienia - Przyszła w odwiedziny i trafiła do celi  

Mokotowscy śledczy rozliczą 28-letnią kobietę, która chciała osadzonemu w zakładzie karnym przekazać narkotyki. Anna B. susz ukryła pod wyściółką etui na okulary. Myślała, że jej plan się powiedzie i nikt o niczym się nie dowie. Czujna pracownica straży więziennej pokrzyżowała jednak zamiary kobiety. Teraz odwiedzająca sama trafiła do policyjnej celi.

Jak wynika z ustaleń policjantów, 28-latka przyszła do zakładu karnego w odwiedziny. Chciała zobaczyć się ze znajomym, który odbywa tam karę pozbawienia wolności. Nie przyszła z pustymi rękami. Koledze chciała przekazać niezbędną odzież oraz artykuły chemiczno-kosmetyczne. Niestety przyniosła coś jeszcze.

Funkcjonariuszka służby więziennej przyjęła paczkę od Anny B. Przed przekazaniem jej nowemu właścicielowi, musiała dokładnie sprawdzić jej całą zawartość. Kontrolując każdy przedmiot, uwagę pracownicy przykuło etui na okulary. Miało ono także trafić do osadzonego mężczyzny. Przyjrzała mu się dokładnie i za chwilę cała prawda ujrzała światło dzienne.

Okazało się, że Anna B. w etui schowała torebeczkę a w niej marihuanę. 28-latka przyszła w odwiedziny do kolegi, a sama trafiła pod klucz. Teraz policjanci z Mokotowa dokładnie zbadają całą tę sprawę. Wyjaśnią także skąd narkotyki znalazły się w rękach kobiety. Na pewno zatrzymana usłyszy zarzut posiadania środków prawem zabronionych. Może jej za to grozić kara nawet do 3 lat więzienia.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.