Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

W garbarni można znaleźć ... marihuanę - CBŚ likwiduje plantację w Radomiu

05.11.2009 / ebos/kgp W garbarni można znaleźć ... marihuanę - CBŚ likwiduje plantację w Radomiu  

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i mazowieckiej komendy zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która znajdowała się na terenie opuszczonej garbarni w Radomiu. Zatrzymano czterech mężczyzn w trakcie obsługi pracujących tam urządzeń. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy w donicach w różnych fazach wzrostu oraz takie, które przygotowane były już do suszenia. Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚ i mazowieckiej komendy przy współpracy z Prokuraturą Rejonową Radom-Zachód zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Na terenie starej garbarni w Radomiu czterej mężczyźni, mieszkańcy Radomia, w wieku od 30 do 37 lat przy wykorzystaniu agregatów prądotwórczych, lamp cieplnych, wentylatorów i czujników stworzyli w całości zautomatyzowaną hodowlę. Agregat prądotwórczy miał za zadanie produkowanie energii elektrycznej na potrzeby plantacji (ogrzewanie, pompy), zużywającej coraz więcej energii.

Policjanci zabezpieczyli blisko 200 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, ponad 200 uciętych i przygotowanych do suszenia roślin oraz 2 kilogramy gotowego suszu.
Jak ustalili funkcjonariusze, na potrzeby plantacji wykorzystano praktycznie wszystkie pomieszczenia na terenie wynajmowanej posesji. Mężczyźni przygotowywali do zaadaptowania pod następną plantację kolejną halę. Skuteczna akcja policjantów zapobiegła wypuszczeniu na rynek wyprodukowanych na tej nielegalnej plantacji dużych ilości narkotyków.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani na terenie garbarni w trakcie obsługi pracujących tam urządzeń oraz przygotowywania konopi do suszenia.

Sąd Rejonowy w Radomiu zastosował wobec mężczyzn tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.