Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Wpadł członek grupy

18.09.2009 / ebos.pl/policja.pl Wpadł członek grupy  

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Głównej Policji zatrzymali 41-letniego Andrzeja L., jednego z członków grupy „ożarowskiej”. Mężczyzna miał na swoim koncie między innymi udział w porwaniu. Andrzej L. wpadł podczas policyjnej zasadzki zorganizowanej w Grodzisku Mazowieckim. Teraz stanie przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KGP prowadzili sprawę 41-letniego Andrzeja L., który był powiązany z grupą „ożarowską”. Mężczyzna miał na swoim koncie między innymi udział w porwaniu. Za uwolnienie porwanego żądał około 500 tysięcy złotych. Ponadto sama grupa handlowała narkotykami i dokonywała zabójstw, w co 41-latek też może być zamieszany. Policjanci prowadzący to dochodzenie namierzyli Andrzeja L. W Grodzisku Mazowieckim. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że ukrywa się w jednym z bloków właśnie w tym mieście.

Funkcjonariusze z KGP wspólnie z kolegami z KSP zorganizowali zasadzkę. Obserwowali wytypowane miejsce i bardzo dokładnie przyglądali się osobom wchodzącym i wychodzącym z klatki schodowej. Kiedy w pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który swoim wyglądem przypominał poszukiwanego, postanowili wkroczyć do akcji. Ten na widok policjantów próbował jeszcze uciekać, ale po krótkim pościgu, policjanci założyli mu na nadgarstki kajdanki.

41-letni Andrzej L. został natychmiast przewieziony do policyjnej jednostki. Teraz stanie przed sądem.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.