Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Wsparcie dla prawników w potrzebie

09.09.2008 / ebos/rzeczpospolita Wsparcie dla prawników w potrzebie  

Największe warszawskie kancelarie prawnicze powołały fundację, która będzie pomagać prawnikom w ciężkiej sytuacji życiowej.

W pracach fundacji Prawo do Pomocy udział zadeklarowało 26 kancelarii z Warszawy reprezentowanych przez partnerów.

Jej celem jest pomoc osobom ze środowiska prawniczego, które z powodów losowych, np. ciężkiej choroby czy wypadku, znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, a także starają się o powrót do aktywności zawodowej.
Będzie też wspierać osoby, które chcą studiować prawo, oraz wyróżniających się wiedzą absolwentów, którzy chcieliby dalej szkolić się na aplikacji, ale borykają się z kłopotami finansowymi lub innymi ograniczeniami, np. wynikającymi z niepełnosprawności.

Wsparcie materialne ma być udzielane w formie pomocy doraźnej lub stypendiów na pokrycie kosztów utrzymania i nauki.

Jej utworzenie poparły m.in. samorządy adwokatów i radców prawnych z Warszawy oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Fundacja ma być szybko zarejestrowana.
Jednym z ważniejszych kroków będą starania o uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego. Ważnym źródłem majątku fundacji ma być przekazywany przez fundatorów 1 proc. podatku. Na początku złożą się na niego kwoty wpisowego (po 1000 zł).

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.