Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

Wynik meczu Czechy-Polska wg policyjnej staystyki

13.10.2008 / ebos/kgp Wynik meczu Czechy-Polska wg policyjnej staystyki  

Wczoraj na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrany został mecz eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej Polska - Czechy. Sportowe widowisko obejrzało na stadionie prawie 43 tysiące sympatyków piłki nożnej. Śląscy policjanci, wspierani po raz pierwszy przez swoich czeskich kolegów, czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców.

Cała operacja została przygotowana według zachodnioeuropejskiego modelu zabezpieczenia. Kilkuset policjantów prewencji i służb kryminalnych wzięło udział w operacji pod kryptonimem "Praga", w działaniach uczestniczyli również czescy i polscy "spotersi" - policyjni wywiadowcy, zajmujący się zwalczaniem chuligaństwa stadionowego.

Patrole policji kierowane były w rejon stadionu, na osiedla sąsiadujące ze stadionem, parkingi oraz na drogi dojścia do stadionu. W planowanej operacji polskich policjantów wspierało kilkudziesięciu kolegów z Czech. Czescy i polscy policjanci patrolowali wspólnie drogi dojścia i okolice stadionu.

Jednocześnie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach w dniu meczu uruchomiono infolinię telefoniczną, gdzie było można było uzyskać informacje o ewentualnych utrudnieniach na drogach dojazdowych do stadionu i możliwościach ich ominięcia. Uruchomiony został również tymczasowy czeski punkt konsularny. Funkcjonował w Hotelu "Stadion Śląski" tuż przy obiekcie sportowym.

W czasie meczu nie było potrzeby użycia zwartych sił policyjnych na stadionie. Z kilkoma incydentami, do jakich doszło na stadionie w trakcie meczu, poradziła sobie służba ochrony organizatora. Ochroniarze zatrzymali w sumie 8 osób, w tym 4 Czechów i jednego Polaka do bójki na sektorze. Ponadto zatrzymano jeszcze po jednej osobie w związku z odpaleniem racy w kierunku siedzących na sektorze osób, czynną napaścią na funkcjonariusza ochrony i wejściem na stadion przez płot bez biletu. W żadnym z tych przypadków policjanci nie byli zmuszeni interweniować.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.