Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

Zatrzymani dilerzy

21.07.2009 / ebos.pl/policja.pl Zatrzymani dilerzy  

Zatrzymano pięciu mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Funkcjonariuszy z Ostrołęki wsparli kryminalni z mazowieckiej komendy. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany. Wobec pozostałej czwórki zastosowano dozory policyjne i zakaz opuszczania kraju.

W ubiegłym tygodniu ostrołęccy kryminalni razem z policjantami z mazowieckiej komendy, na terenie Ostrołęki zatrzymali kilka osób związanych z biznesem narkotykowym. W ręce funkcjonariuszy wpadło trzech mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej oraz dwóch mieszkańców Ostrołęki.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. W ręce kryminalnych wpadło wtedy trzech młodych mężczyzn w wieku 19-20 lat. Poruszali się volkswagenem golfem. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej. Podczas przeszukania przy jednym z nich znaleziono prawie 4 gramy marihuany. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Kolejne zatrzymanie nastąpiło 3 dni później. W czwartek na ul. Dobrzańskiego został zatrzymany 22-letni mężczyzna. Miał przy sobie ponad 12 gramów marihuany. Kilka godzin później został zatrzymany kolejny mężczyzna, 41-letni mieszkaniec Ostrołęki. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 45 gramów marihuany, pistolet gazowy Glock, pistolet straszak Starter, 2 wagi oraz kilkadziesiąt sztuk torebek foliowych. Natomiast w garażu, który wynajmował na terenie Ostrołęki, znaleziono prawie 400 gramów marihuany, która była przygotowana do porcjowania. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

W sobotę 41-latek na wniosek ostrołęckiej prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Wobec pozostałych mężczyzn zastosowano środek w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.