Poniedziałek 25 września 2017 Wydanie nr 3500

Zatrzymani za brutalne pobicie

26.11.2008 / ebos.pl / policja.pl Zatrzymani za brutalne pobicie  

25-letni mężczyzna zawiadomił policjantów z Chełma, że został napadnięty i pobity. Z ranami ciętymi głowy i innymi obrażeniami trafił do szpitala. Niedługo po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy brutalnie go pobili. Sprawcy zostaną dzisiaj doprowadzeni do prokuratury. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 25-letn imieszkaniec Chełma powiadomił dyżurnego policji o tym, że został napadnięty i pobity przez kilku mężczyzn. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci. Pobity mężczyzna zapamiętał, że sprawcy poruszali się samochodem m-ki Land Rover.

Policjanci zablokowali osiedlowe ulice i po kilkunastu minutach zatrzymali samochód. Wewnątrz siedziało pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 22 lat. Wszyscy byli trzeźwi i twierdzili, że nie brali udziału w pobiciu. Ale policjanci w samochodzie znaleźli tasak, nóż, metalową rurkę oraz kominiarkę. Napastnicy trafili do policyjnego aresztu.

Chełmscy kryminalni ustalili, że młodzi mężczyźni jeździli samochodem po mieście szukając ofiary. Chcieli dopaść jakiegoś szalikowca. Gdy nie znaleźli nikogo z szalikiem kibica, napadli przypadkowego mężczyznę. Zaczęło się od tego, że 19-letni Michał B. wysiadł z samochodu i bez powodu zaatakował pokrzywdzonego uderzając go metalowym kluczem do kół w głowę. Kiedy mężczyzna się przewrócił napastnik wspólnie z dwoma kolegami 18-letnim Gracjanem J. oraz 18-letnim Sławomirem C. zaczęli go bić i kopać.

Mężczyzna z ranami ciętymi głowy oraz złamanym palcem trafił do szpitala.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, pozostali dwaj nie brali udziału w pobiciu i po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Sprawcy pobicia zostaną dziś doprowadzeni do prokuratury. Za pobicie może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

Nowy rok szkolny w więziennych szkołach

05.09.2017

Tak jak w innych szkołach w Polsce, w Centrach Kształcenia Ustawicznego, funkcjonujących przy aresztach śledczych i zakładach karnych, rozpoczął się rok szkolny. Oficjalna inauguracja miała miejsce w Zakładzie Karnym we Włocławku. Nowy rok...

Czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego - jeśli pojawiła się w ostatnich dniach na dokonanie czynności?

31.08.2017

Pytanie jest proste i logiczne, odpowiedź… niekoniecznie: czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego — nawet jeśli wszyscy czekali do ostatniego momentu (na wniesienie skargi kasacyjnej) — bo skoro na coś mamy dwa...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Ustna umowa pożyczki

13.09.2017

Czy ustna umowa pożyczki jest ważna — a zwłaszcza czy pożyczkobiorca może być zobowiązany do zwrotu pieniędzy pożyczonych „na gębę”? Czy dowodem może być zapisana w kalendarzu pożyczkodawcy notatka — podpisana przez pożyczającego? (wyrok Sądu...

Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią - Konferencja

28.08.2017

Fundacja Court Watch Polska zaprasza wszystkich sędziów do udziału w konferencji pt. „Zaufanie budowane przez komunikację. Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią”, która odbędzie się pod patronatem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego - SSN prof...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.