Sobota 23 września 2017 Wydanie nr 3498

CBŚ cios za ciosem - kolejne 9 osób zatrzymane za handel narkotykami na dużą skalę

29.10.2008 / ebos/kgp CBŚ cios za ciosem - kolejne 9 osób zatrzymane za handel narkotykami na dużą skalę  

Policjanci z CBŚ zatrzymali kolejnych 9 osób do sprawy grupy przestępczej handlującej narkotykami na dużą skalę.

Policjanci ustalili, że części narkotyków sprowadzana była z krajów zachodnich. W czasie swojej działalności grupa wprowadziła na rynek blisko 50 kg marihuany, 20 kg amfetaminy, 3 kg haszyszu oraz około 5 tys. tabletek ekstazy. W sumie w tej sprawie podejrzanych jest 50 osób. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Śledztwo, które dotyczy obrotu narkotykami na terenie województwa lubelskiego oraz mazowieckiego prowadzone przez policjantów Centralnego Biura Śledczego pod nadzorem zamojskiej Prokuratury Okręgowej przynosi coraz to nowe ustalenia. Rozbicie tej grupy to jeden z największych ciosów w „narkobiznes” działający w woj. lubelskim.

Grupa rozprowadzała narkotyki takie jak: marihuana, haszysz, amfetamina oraz tabletki ekstazy. Jak ustalono, narkotyki rozprowadzane były w szkołach, pubach, dyskotekach, klubach i restauracjach. Cześć narkotyków sprowadzana była do Polski z krajów zachodnich, m. in. z Holandii. Szacuje się, że do tej pory przestępcy wprowadzili na rynek blisko 50 kg marihuany, 20 kg amfetaminy, 3 kg haszyszu oraz około 5 tys. tabletek ekstazy.

Do zatrzymań doszło na terenie Zamościa i okolic. W działaniach brali udział również policyjni antyterroryści. Zatrzymani mężczyźni są w wieku 22-30 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu zamojskiego. W trakcie zatrzymania mężczyźni nie stawiali oporu, nie próbowali ucieczki.

Zatrzymani doprowadzeni zostali do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty obrotu znacznymi ilościami narkotyków. Troje z mężczyzn dodatkowo usłyszało zarzut rozboju. Kolejny z zatrzymanych odpowie także za przemyt narkotyków. Wobec pięciu z zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów, wobec kolejnych czterech – środki wolnościowe.

W sumie do tej sprawy jest już 50 podejrzanych. Wobec większości zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów, w stosunku do pozostałych – dozory, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Śledztwo w tej sprawie ciągle się rozwija, dlatego też możliwe są kolejne zatrzymania.

Inne artykuły

Nowy rok szkolny w więziennych szkołach

05.09.2017

Tak jak w innych szkołach w Polsce, w Centrach Kształcenia Ustawicznego, funkcjonujących przy aresztach śledczych i zakładach karnych, rozpoczął się rok szkolny. Oficjalna inauguracja miała miejsce w Zakładzie Karnym we Włocławku. Nowy rok...

Czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego - jeśli pojawiła się w ostatnich dniach na dokonanie czynności?

31.08.2017

Pytanie jest proste i logiczne, odpowiedź… niekoniecznie: czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego — nawet jeśli wszyscy czekali do ostatniego momentu (na wniesienie skargi kasacyjnej) — bo skoro na coś mamy dwa...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Ustna umowa pożyczki

13.09.2017

Czy ustna umowa pożyczki jest ważna — a zwłaszcza czy pożyczkobiorca może być zobowiązany do zwrotu pieniędzy pożyczonych „na gębę”? Czy dowodem może być zapisana w kalendarzu pożyczkodawcy notatka — podpisana przez pożyczającego? (wyrok Sądu...

Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią - Konferencja

28.08.2017

Fundacja Court Watch Polska zaprasza wszystkich sędziów do udziału w konferencji pt. „Zaufanie budowane przez komunikację. Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią”, która odbędzie się pod patronatem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego - SSN prof...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.