Czwartek 29 czerwca 2017 Wydanie nr 3412

Zatrzymano 18 dilerów

21.05.2009 / ebos.pl/policja.pl Zatrzymano 18 dilerów  

Policjanci z Łodzi i Sieradza rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą rozprowadzającą środki odurzające. Podczas wczorajszej realizacji w ręce stróżów prawa wpadło 16 osób, jedną osobę zatrzymano wcześniej, a kolejna dobrowolnie zgłosiła się do prokuratury. Ustalono, że od 2003 roku wprowadzili do obiegu co najmniej 50 kg amfetaminy i marihuany oraz kilkanaście tysięcy tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych. Części z nich grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Już od jesieni ubiegłego roku do policji zaczęły napływać operacyjne informacje o grupie dilerów narkotyków. Rozpracowaniem tej grupy zajęli się kryminalni z Łodzi i Sieradza. Bardzo szybko ustalono, że w skład narkotykowego gangu wchodzi co najmniej kilkanaście osób, które tworzą swoistą "drabinę" w narkobiznesie. Część z nich posiadała i dostarczała hurtowe ilości narkotyków pomniejszym dilerom, którzy je porcjowali, a następnie „puszczali” do sprzedaży detalicznej w różnego rodzaju lokalach rozrywkowych.

Zebrany materiał dowodowy został przedstawiony Prokuraturze w Sieradzu, która w styczniu bieżącego roku wszczęła śledztwo w tej sprawie. Prokuratorzy i policyjni śledczy ustalili, że działali oni w narkotykowej branży od 2003 roku i do chwili obecnej wprowadzili do obiegu co najmniej 50 kilogramów amfetaminy i marihuany oraz kilkanaście tysięcy sztuk tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych.

20 maja policjanci z Łodzi i Sieradza wspierani przez antyterrorystów przystąpili do zatrzymań dilerów. Z samego rana zapukali do kilkunastu mieszkań na terenie Sieradza i zatrzymali 16 osób w wieku od 20 do 30 lat – 13 mężczyzn i 3 kobiety. Część z zatrzymanych jest znana sieradzkiej policji i w przeszłości była już w konflikcie z prawem. Ponadto jedną osobę zatrzymano wcześniej, a dzisiaj kolejna podejrzewana osoba dobrowolnie zgłosiła się do Prokuratury Okręgowej. Przy zatrzymanych zabezpieczono ponad 50 gramów amfetaminy i 20 gramów marihuany oraz 2 wagi, kilka tysięcy pustych "dilerek", a także maczetę i pistolet hukowy.

14 podejrzanym przedstawiono zarzuty posiadania i rozprowadzania środków odurzających, a kilku z nich usłyszało także zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Jeszcze wczoraj zostali oni objęci dozorami policyjnymi – zastosowano także wobec nich poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. 4 zatrzymanych dobrowolnie poddało się karze. Kolejna dwójka podejrzanych – 26 i 27-latek spędziła noc w policyjnym areszcie, a dzisiaj Prokuratura wystąpi do Sądu z wnioskami o ich tymczasowe aresztowanie.

Mężczyznom zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej i rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków – czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do 10 lat. Policja i Prokuratura Okręgowa w Sieradzu traktuje sprawę jako rozwojową.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.