Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

Zatrzymano 65 osób z narkotykami

07.06.2009 / ebos.pl/policja.pl Zatrzymano 65 osób z narkotykami  

Kilkugodzinne kontrole Policji i Izby Celnej, związane z koncertem muzyki klubowej Global Gathering 2009, zakończone. Zatrzymano 65 osób posiadających narkotyki. Środki odurzające, które próbowano wnieść na muzyczną imprezę, zdeponowano w policyjnych magazynach. Większości zatrzymanych osób grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Podczas jednej z kontroli policjanci zabezpieczyli ponadto prawie 180 tabletek ekstazy.

Mundurowi kontrolowali w kilku rejonach Poznania. Punkty blokadowe utworzono przede wszystkim na drogach dojazdowych do miejsca imprezy. Nadzór policyjny obejmował także całe miasto, gdzie – w uzasadnionych przypadkach – policjanci przeprowadzali kolejne kontrole.

Policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, zatrzymali łącznie 65 osób posiadających narkotyki. Najczęściej była to marihuana i amfetamina. Podczas jednej z kontroli, w centrum miasta, policjanci zabezpieczyli prawie 180 tabletek ekstazy. W tym przypadku narkotyki znaleziono w bieliźnie jednego z mężczyzn i za tylnym siedzeniem pojazdu, którym jechał ze swoimi znajomymi.

Pozostałe zatrzymane osoby miały pojedyncze porcje środków odurzających. Większość z nich zatrzymano w pobliżu miejsca, gdzie odbywała się impreza. Funkcjonariusze, zatrzymując zarówno samochody osobowe, jak i autobusy dowożące uczestników na koncert, dokładnie sprawdzali każdy zakamarek pojazdu, co pozwoliło znaleźć kolejne „działki” narkotyków.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Nadal trwają ustalenia w sprawie odnalezionych prawie 180 tabletek ekstazy.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.