Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Zatrzymany z ponad 3 kg amfetaminy

03.06.2009 / ebos.pl/policja.pl Zatrzymany z ponad 3 kg amfetaminy  

27-latek, który wiózł z Warszawy do Białegostoku warte blisko 100 tys. zł narkotyki, wpadł w nocy w ręce policji. Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego ustalają teraz rolę zatrzymanego w przestępczym procederze. Wyjaśniają również, skąd pochodziła tak duża ilość substancji odurzających i kto miał być ich odbiorcą. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Minionej nocy na trasie z Warszawy do Białegostoku został zatrzymany do kontroli podróżujący nissanem 27-letni mieszkaniec Łap. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że kierowca przewoził narkotyki. Policjanci odnaleźli je ukryte pod tapicerką. Były to szczelnie owinięte w folię pakiety z dużą ilością środków odurzających. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Po sprawdzeniu okazało się, że znaleziona w aucie substancja odurzająca to amfetamina. Zabezpieczono jej ponad 3 kilogramy. Jak oszacowano, z takiej ilości narkotyków można byłoby uzyskać przeszło 3 tys. działek dealerskich o czarnorynkowej wartości ponad 90 tys. złotych. Przejęta przez policjantów tak duża ilość narkotyków jednoznacznie wskazuje na ich handlowe przeznaczenie.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że narkotyki najprawdopodobniej miały trafić do podlaskich szkół, dyskotek i lokali rozrywkowych. Zatrzymany 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie nielegalnej substancji odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prowadzący w tej sprawie postępowanie policjanci z Centralnego Biura Śledczego ustalają teraz rolę zatrzymanego w przestępczym procederze. Wyjaśniają również, skąd pochodziła tak duża ilość substancji odurzających i kto miał być ich odbiorcą. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.