Niedziela 15 września 2019 Wydanie nr 4220
notice
Treść wyroku lub ogłoszenia jest przedawniona. Należy liczyć się z nieaktualnymi lub nieważnymi informacjami.
Sygnatura akt: VII K 134/08 Sąd Rejonowy dla Łodzi Widzewa w Łodzi
VII Wydział Grodzki


Ogłoszenie sądowe

Z dnia 30.11.2007

W sprawie: wyrok-prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości

Dotyczy: M.P. O treści

oskarżonego uznano winnego tego, że w dniu 18 września 2007 roku, około godziny 17:30 w Ło ulicy Pomorskiej p. pos. nr 507, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w drogowym przez to że: znajdując się w stanie nietrzeźwości - 1,25 promila alk we krwi, nie posiadając przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, prowadził samochód osobowy m-ki KIA Carnival nr rej. EL-67 jadąc ulicą Pomorską na wysokości posesji nr 507, nie zachował ostrożności, nie dostosował prędkości jazdy do warunków w jakich ruch się odbywał, utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni, wjechał na pas ruchu kierunku przeciwnego i przodem pojazdu zderzył się z samochodem m-ki Iveco c rej. EZG-96CL, którego prowadzący Wiesław Kołodziejski i pasażerowie Sławomir Kołodziejski Jacek Kotecki doznali obrażeń ciała , które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała u pokrzywdzonych na czas powyżej 7 dni w rozumieniu art. 157 § 1 kk., czym wypełnił dyspozycję art. 177 § 1 k.k. w zw. z art. 178 § 1 k.k. i za to na tej podstawie wymierzono mu karę 2 ( dwóch ) lat pozbawienia wolności wykonanie orzeczonej kary pozbawienia wolności warunkowo zawieszono na okres próby 5 (pięciu ) lat; orzeczono wobec oskarżonego M.P. 40 ( czterdzieści ) stawek dziennych grzywny, przyjmując wysokość jednej stawki na kwotę 20 ( dwudziestu ) złotych; orzeczono wobec oskarżonego środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 ( sześciu ) lat w strefie ruchu lądowego. zobowiązując oskarżonego do zwrócenia dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów do właściwego Wydziału Komunikacji; orzeczono wobec oskarżonego M.P. podanie wyroku do publicznej wiadomości poprzez ogłoszenie w prasie

Miejscowość: Łodź Województwo: łódzkie Treść ogłoszenia ważna do: 23.10.2009

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.