Wtorek, 05 grudnia 2023
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5762
Wtorek, 05 grudnia 2023

Forum sędziów

urlopowanie za granicę

Mikasaty
20.06.2008 12:09:54

witam! mam rodzinę zaprzyjaźnioną z nieletnią, która mieszka w Niemczech. nieletnia przebywa w MOW-ie. rodzina ta chce wystąpić z wnioskiem o rodzinę zastępczą, ale na razie w tej sprawie jest cisza. są to jedyni ludzie, którzy się nieletnią interesują. do tej pory nie mieli zgody na urlopowanie, mimo, że starali się kilkakrotnie. czy ktoś już kiedyś urlopował za granicę? ??:

monikissima
20.06.2008 16:23:58

Moja koleżanka ma takie urlopowanie w toku. Na pewnio chce to zrobić szybko, żeby wyjazd był możliwy, ale na pewno nie zarządzeniem "wyrażam zgodę", jak to się robi czasami, w niektórych sądach. Teraz należy do tego podchodzić jeszcze ostrożniej, po samobójstwie jakiegoś małoletniego za granicą w czasie takiego urlopu. Wydaje mi się że musisz trochę sprawdzić tę rodzinę, uzyskać informacje o wyjeździe, opinię placówki na temat rodziny, małoletniej, czy mieli już kontakty i jak przebiegały oraz na temat tego wyjazdu. Jeżeli uzyskasz wystarczające informacje, to możesz wydać orzeczenie. Koleżanka robi to w Nsm na rozprawie, wyznaczonej "na telefon".

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.