Sobota, 20 lipca 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5990
Sobota, 20 lipca 2024

Forum sędziów

niedobór a wartość szkody

bull78
16.09.2008 09:51:48

Mam sprawę osoby odpowiedzialnej za powstanie niedoboru w kawiarni (chodzi o kirownika jednostki). Po reamanentach w kawiarni okazywało się, że brakowało towaru i w kasie nie było gotówki za jego sprzedaż z marżą. Nie da się ustalić czy było to skradzione, czy sprzedane na lewo. Pracownicy co jakś czas za przyzwoleniem kierownika pokrywali niedobór towarem np. brakowało 100 PLN to oni kupowali herbatę za 10 złotych porcjowali na 10 porcji po 10 złotych (dziesęć szklanek herbaty) i wyrównywli niedobór w kwocie 100 złotych. W kięgach rachunkowych niedobór nie został odnotowany. Biegli:
-stwierdzili, że nie można było pokrywać niedoboru towrem tylko w pieniądzu;
- ustalili wysokość niedobór w ten sposób obliczyli utraconą marżę z powodu niesprzedania twowarów, którch brakło;

Mam dylemat z obliczeniem wysokości szkody. Szkodą według biegłych jest utracona marża. Ale ja nie ustalę, bo nikt z kelnerów nie przyznaje się do tego, że zrobił manko i czy towar został sprzedany (wersja korzystna dla oskarżonego) na lewo czy też ukradziony (wersja niekorzystna). Jeśli założę, że niedobór (wywowłany kradzieżą) był wyrównywany towarem (o czym mówią świadkowie), to przecież lokal mógł ten wstawiony towar sprzedać z marżą na nowo. Co będzię wówczas szkodą?

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.