Wtorek, 23 lipca 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5993
Wtorek, 23 lipca 2024

Forum sędziów

urlop dla poratowania zdrowia

piterek
31.10.2008 10:46:05

Pracusie pomóżcie!!!
Mój stan faktyczny :
Nauczycielka złożyła wniosek o przyznanie urlopu dla poratowania zdrowia. Pracodawca przyznał urlop dla poratowania zdrowia. Po upływie dwóch tygodni pracodawca zorientował się, że pracownica nie ma wymaganego 7 - letniego okresu pracy, który uprawnia ją do tego urlopu. Pracodawca uchyla się od swojego oświadczenia woli powołując się na błąd i cofa decyzję o przyznaniu urlopu dla poratowania zdrowia. Nauczycielka występuje z pozwem o ustalenie treści czynności prawnej, natomiast pracodawca z tzw. ostrożności procesowej podnosi, iż udzielenie przez niego urlopu było czynnością sprzeczną z ustawą i jest nieważne z mocy prawa.
Według mnie pracodawca nie mógł skutecznie uchylić się od złożonego oświadczenia woli powołując się na błąd, ponieważ błąd nie został wywołany przez nauczycielkę, a czynność była odpłatna. Mam jednak wątpliwości, czy faktycznie nie zachodzi tutaj nieważność czynności z ustawą, którą powinnam uwzględnić z urzędu.
Jeżeli macie jakieś przemyślenia dajcie znać .

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.