Sobota, 02 grudnia 2023
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5759
Sobota, 02 grudnia 2023

Forum sędziów

Gdy opiekun fakt i pr działa na szkodę?

bb
01.12.2008 10:08:31

Dziewczyna jest całkowiecie ubezwłasnowolniona i opiekunem prawnym i jednoczesnie faktycznym jest matka. W trakcie postęp wykonawczego Op po sygnale od kuratora i innych ustalonych faktach okazało się, że istnienie duże prawdopodobieństwo , że osoba była molestowana seksualnie. Prokuratura została zawiadomiona, wszczęto śledztwo. Póki co nie wiadomo kto jest sprawcą. Uzysałam wiadomość, ze 3 lata temu brat tej dziewczyny dziś zamieszujący z nia pod jednym dachem został skazany za znęcanie się nad siostrą - bliźniaczką całkowicie ubezwłasnowlnionej. Dziewczyna ta po tej sprawie zerwała kontakt z rodziną Kurator od ludzi mieszkających w otoczeniu tej rodziny oraz od pracwoników socajlnych dowiedział się, ze siostra mojej całk ubezwł. rzekomo miała dziecko z tym bratem o czym powiedziała pracwonikowi socjalnemu w GOPs-ie, gdy ten naciskał aby złożyła pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty. Jednak w postaępownaiu karnym tego faktu nie potwierdziła. W kazdym bądź razie otoczka jest taka j.w. Wszczęłam sprawe z urzedu o zmianę opiekuna. Jak wynika z akt tamtej sprawy karnej matka stanęła po stronie syna i bardzo źle wyrażała sie o córce. Jeszcze przed tym , jak uzyskałam te informacje wezwałam matkę w ramach ,,rozmowy ostrzegawczej" Cóż jej wyjasnienia były mętne. Zwóciłam się do GOPS-u o rozważenie zlożenia wniosku do Sądu o umieszczenie całk ubezwł w dps. Pytanie jest nastepujące, czy mozna wydać zarz tymczasowe o umieszczeniu. Może ktos ma inny pomysł. Na marginesie chcę dodać, ze calk ubezwł jest w znacznym stopniu upośledzona , trudno z nią nawiązać konatkt. Byc może dojdzie do umorzenia śledztwa bo sprawca będzie nieznany.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.