Sobota, 09 grudnia 2023
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5766
Sobota, 09 grudnia 2023

Forum sędziów

Nagroda jubileuszowa dla sędziów

Paweł
03.02.2009 09:50:42

Przepis art. 92§4 usp stanowi, że "do okresu pracy uprawniającego do gratyfikacji jubileuszowej wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze." Zastanawiam się czy przy takiej redakcji przepisu nie należy do tego okresu doliczać okresu studów? W mojej ocenie jest to "inny okres", który z mocy odrębnych przepisów(Kp)podlega wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze, bo przecież wymiar urlopu należy do takich uprawnień. Nie jestem jednak specjalistą z zakresu prawa pracy więc zachęcam do dyskusji zwłaszcza specjalistów z tej dziedziny. Nie udało mi sie znaleźć żadnego orzeczenia dotyczącego tej kwestii. Jeszcze jedna kwestia. Czy jeśli uznamy, że należy ten okres doliczyć, to doliczeniu podlega rzeczywisty czas trwania studiów, czy też doliczmy zawsze 8 lat tak jak do okresu pracy do ustalenia wymiaru urlopu?

anpod
03.02.2009 10:05:21

zaliczenie okresu studiów do okresu, od którego zalezy wymiar urlopu, jest przepisem specjalnym dotyczącym wyłacznie urlopów, nie można go traktować, jako innego okresu, od ktorego bedą zależały uprawnienia pracownicze.

te inne okresy to będą okresy pobierania zasiłków chorobowych, macierzynskich po ustaniu zatrudnienia, okresy urlopów wychowawczych, okresy pobierania zasiłku dla bezrobotnych itp.

Paweł
03.02.2009 15:06:20

Ale przecież zależą od niego uprawnienia pracownicze, a w usp mowa jest tylko o innych okresach zliczanych z mocy przepisów odrębnych do okresów pracy od których zależą uprawnienia pracownicze bez rozróżnienia czy określono je przepisami specjalnymi czy też nie .

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.