Sobota, 02 grudnia 2023
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5759
Sobota, 02 grudnia 2023

Forum sędziów

cd odwiecznych problemów z UPN

Washington Irving
04.03.2009 01:13:43

Mam taki problem - w sytuacji w której po przeprowadzeniu postępowania poprawczego dochodzi do wydania postanowienia o zastosowaniu środków wychowawczych w zakresie I czynu i umorzenia co do II czynu (bo nie wyszły mi znamiona).

Wiem że po przeprowadzeniu postępowania w trybie kpk wydaję postanowienie a nie wyrok.

Ale czy ja z tym momentem jestem z powrotem na procedurze cywilnej i pouczam i rozpoznaję dalej wszystko na kapciu, czy pozostaję w procedurze karnej (np czy doręczenie w takim wypadku nieletniemu tymczasowo umieszczonemu w MOS odpisu orzeczenia następuje na podstawie KPK czy na KPC?, czy apelację wnosi mi się na zasadach wynikających z KPK czy z KPC?)

na moją logikę to wracam na starego dobrego kapcia z momentem wydania takiego orzeczenia, ale muszę przyznać, że UPN już wiele razy moją logikę wystawił na szwank.

co jeszcze mnie dręczy to to, że w tej akurat sprawie zdarzyło mi się, że dzieciak popełnił kilkanaście różnych dziwnych rzeczy, przy czym jego sprawa w takiej "całości kilkunastu czynów" została wyłączona do odrębnego postępowania, zarejestrowana od razu w Nk (jeszcze przed wydaniem postanowienia o rozpoznaniu w postępowaniu poprawczym), po czym postanowienie takie zostało wydane, ale objęło tylko 2 z kilkunastu czynów objętych wcześniej Npw. Nie muszę wspominać, że co do tej reszty wcześniej postępowanie było wszczęte i prowadzone, a one nagle mi zniknęły.

Obecnie zważywszy na zastosowanie MOS-u co do tego co rozpoznawano w poprawczym uważam, że ta cała reszta wykroczeń, która się tam "działa" powinna być zmorzona i mam zamiar taki myk zrobić. Powiedzcie mi tylko jak formalnie to zrobić - czy wyłączyć z tego Nk czyny nieobjęte postanowieniem o rozpoznaniu w poprawczym i zarejestrować je znowu w Npw i tam zmorzyć, czy nie mieszając już zbytnio po wydaniu postanowienia co do czynów objętych postępowaniem poprawczym na niejawnym wydać postanowienie o zmorzeniu reszty co do której nie ma sensu prowadzić, bo na razie nic więcej nie zrobię z nielatem. Pewne jest jedno - coś zrobić muszę ??: Jakie opcje szanowne grono
wybrałoby w takim wypadku?

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.