Sobota, 02 grudnia 2023
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5759
Sobota, 02 grudnia 2023

Forum sędziów

zobowiązanie rodziców do określonego postępowania

sniezka30
22.07.2009 08:24:10

Witam, mam pytanie co do sposobu sformuowania postanowienia w przedmiocie kontaktów z dzieckiem.
Ogólnie wniosek o zmianę postanowienia co uregulowania widzeń jest do oddalenia. Ale z opinii RODK wynika, że powinnam jednocześnie zobowiązać rodziców do poprawy relacji na płaszczyźnie rodzicielkiej ... I nie wiem jak to zrobić. Chcę się oprzeć na nowym art. 113 ze zn. 4 kro. Czy kieruje się rodziców ogólnie na terapię rodzinna, czy też powinnam wymienić konkretną placówkę, jeśli tak to jaki jest najlepszy sposób kontroli tego (bo to także w orzeczeniu muszę zawrzeć)..

Jeżli ktoś miał podobny problem to bardzo prosze o jakieś porady. Sprawę mam dziś o 12.

Z góry dziękuję

kazanna
22.07.2009 09:44:43

Możesz napisać np. " zobowiązać do wzięcia udziału w zajęciach "szkoły dla rodziców" w poradni psychologiczno- pedagogicznej ( i tutaj jak masz jedna taka poradnie w okolicy, to nie szkodzi wpisać konkretnie, a jak takich poradni w mieście jest kilka albo rodzice z rożnych miast , to ogólnie ) . A w pkt drugim : "zobowiązać XY do przedłożenia potwierdzenia o wzięciu udziału w zajęciach ( terapii itp.) wymienionych w pkt 1 w terminie do... tu zakreśl datę na tyle odległa , żeby zdołali ten kurs ukończyć, najlepiej daj im czas około pół roku.

Z moich doświadczeń wynika, że szkołą dla rodziców to dobre rozwiązanie a jest chyba w ofercie wszystkich poradni psychologiczno- pedagogicznych.

Pozdrawiam.

sniezka30
22.07.2009 10:04:46

Dziekuję bardzo !!!

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.