Wtorek, 18 czerwca 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5958
Wtorek, 18 czerwca 2024

Forum sędziów

nieletni z epilepsją

kazanna
25.02.2010 13:16:33

Nieletni jest pozbawiony opieki ( w tym sensie , ze rodzice pozbawieni władzy rodzicielskiej a dotychczasowa rodzina zastępcza porzuciła nieletniego ), obecnie umieszczony w placówce opiekuńczo- wychowawczej. Choruje na epilepsje. Nie ma objawów demoralizacji , żadnych czynów karalnych , najwyżej niewłaściwe zachowania wynikające ( w ocenie biegłych ) z choroby i trudności adaptacyjnych np. ucieczki z placówki , wulgaryzmy, konflikty z rówieśnikami, bunt. Swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla innych, miewa napady epileptyczne, odmawia przyjmowania leków. Nie może dalej przebywać w placówce.

Czy macie pomysł , w jakim trybie ( upn czy opiekuńczy ) i gdzie umieścić takiego nieletniego. Nie ma zastosowania art. 12 upn , bo nie stwierdzono u niego choroby psychicznej, ani niedorozwoju umysłowego ani innego zakłócenia czynności psychicznych ( tak to oceniają biegli psychiatrzy ), nie ma uzależnień. DPS też był brany pod uwagę, ale tez zdaniem biegłych sie nie kwalifikuje, wręcz by mu to zaszkodziło.

Czy znacie może MOS lub MOW , które specjalizują sie w pracy z dziećmi chorymi. Nieletni wymaga regularnego przyjmowania leków, opieki w poradni neurologicznej i oddziaływań wychowawczych.

Chłopiec ma 16 lat.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.