Niedziela, 23 czerwca 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5963
Niedziela, 23 czerwca 2024

Forum sędziów

badania do pracy mgr-sędziowie wydziału wykonywania orzeczeń

kaffienka
28.09.2010 18:42:11

Witam!
Jestem studentką V roku pedagogiki resocjalizacyjnej z profilaktyką społeczną oraz II roku prawa na Uniwersytecie Śląskim. Piszę pracę magisterską w związku, z czym prowadzę aktualnie badania do niej. Moja praca dotyczy organizacji służby kuratorskiej w Polsce (główne badania kuratorów kończę właśnie stacjonarnie w sądzie rejonowym). W toku pisania pracy pojawiła się jednak potrzeba przeprowadzenia wywiadów z sędziami z Wydziału Wykonywania Orzeczeń dowolnego sądu rejonowego. Moje badanie jest krótkim wywiadem internetowym (odpowiedź na pytania poprzez mail). Wywiad ten składa się z max. 10 pytań, na które należy udzielić krótkich odpowiedzi.
Bardzo proszę o zgłaszanie się sędziów, którzy są chętni do udzielenia mi takowej pomocy w moich badaniach. Z góry dziękuję.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.