Poniedziałek, 11 grudnia 2023
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5768
Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Forum sędziów

udostępnianie danych osobowych

katelra
28.03.2011 21:05:36

stan faktyczny: umowa z operatorem sieci komórkowej, gdzieś tam wciśnięty zapis o wyrażeniu zgody na udostępnianie danych w ramach współpracy handlowej, zapewnienie, ze chodzi wyłącznie o pozostałych operatorów komórkowych(coś na wzór BIK dla banków), przy czym dzieje się to podczas podpisywania aneksu na dalszy okres, i warunkuje kontynuację, nic się nie dzieje przez kilka lat poza otrzymywaniem co jakiś czas zaproszeń do udziału w grze, konkursie, prenumeracie...po jakimś czasie zaczyna się ... "bierzesz udział w konkursie jakimśtam, koszt udziału 4,95/dzień" lub prenumerata "nowości kinowe". Nie zamawiałam, kasuję cierpliwie, zgłaszam operatorowi, że nie chcę nic poza abonamentem. Zapewnia, że nic mnie w rachunku nie zaskoczy. Jednak zaskakuje..jakies 100zł sms premium, prenumerata i jakies tam inne...Wczytuję się w te sms/mms..na dziesiatej stronie, do której cierpliwie dotrwałam koszt OTRZYMANEJ wiadomości kilka zeta. Takich wiadomości w ostanim czasie dosatjemy po kilka dziennie. Dzwonię kolejny raz do biura obsługi abonenta, pani zdezorientowana.. ma oddzwonić za chwilę w celu podania jej numeru, z którego przychodzą niechciane smsy...Nie dzwoni. Reklamacja mailowa w toku. Co o tym myślicie? mieliście takie przygody? Zamierzam dzwonić do GIODO, macie jakiś inny pomysł?

kazanna
28.03.2011 21:07:15

skandal ! który to operator ??

katelra
28.03.2011 21:09:14

okej, niczego nie odkrywam więc podaję ERA

kazanna
28.03.2011 21:14:28

słyszałam , że jest taki sposób zemsty na nieuczciwych sprzedawcach, usługodawcach, polegający na tym , że można jakoś to załatwić ( nie znam się ) aby przez np. tydzień w wyszukiwarce jak się wpisze "XXXXX " to jedna z pierwszych stron po kliknięciu zawiera informację o nieuczciwych praktykach. Podobno działa piorunująco, reklamacje sa natychmiast uwzględniane.

katelra
29.03.2011 00:37:05

poczytałam opinie internautów..są niekiedy porażające..ale jak widać zawierają sporo prawdy. Ustaliłam dwie z firm oferujących konkursy smsowe i napisałam o zaprzestanie przetwarzania danych osobowych. Jednocześnie reklamacja do usługodawcy. A teraz rozważam zerwanie umowy i zmianę operatora

markosciel
30.03.2011 00:03:42

To stary numer

Jak klient w supermarkecie pojawi się przy kasie z niewłaściwą metką - oskarża się go o oszustwo z art. 286kk

Ale jak przy kasie okazuje się, że towar kosztuje więcej niż na metce - to pomyłka pracownika

katelra
31.03.2011 13:07:39

otrzymałam odpowiedź na reklamację oczywiście wszystko w porzadku..skoro przystąpiłam do konkursu to w nim byłam..nie jednym zresztą..rzecz w tym, że NIE PRZYSTĄPIŁAM... następny fragment cyt. "Natomiast na numerze --------- korzystała pani z prenumerat „ ERA Muzyka „ i „Nowości Kinowe”. Prenumeratę „ Era Muzyka” włączyła Pani 27.09.2009, łącząc się z Internetem poprzez telefon komórkowy, zaś prenumerata „Nowości Kinowe” to nagroda, którą otrzymała Pani, biorąc udziału w konkursie” Epoka Lodowcowa 3”, miało to miejsce 12.02.2010 i zostało potwierdzone smsem na powyższy numer.".. Zatem nic o tym nie wiedzac otrzymałam NAGRODĘ, za którą przyszło mi słono płacić biorac udział w konkursie, w którym nie brałam udziału... Tak się robi pieniądze... Podpowiedzcie coś, pal sześć te kilkadziesiąt złotych ale zasada... Toż to zwykłe wyludzenie...mam to tak zostawić?

Do tego... córka włożyła do telefonu nową kartę sim jako aktywację zakupioną jakiś miesiąc temu. W chwili włączenia telefonu otrzymała kilka sms z informacją, ze bierze udział w konkursie oraz ma uruchomioną prenumeratę "dowcip dnia" a także jakiś chat, na końcu oczywiście koszty, kilka zł za sms bądź dzień zabawy. Weszłam na stronę BOA i na tej aktywacji już widnieją dodatkowe koszty. Czyste szaleństwo.

Włóczykij
31.03.2011 17:57:48

Katarelo to może przeznaczenie...że trafiło na kogoś kto potrafi się tym zająć w imię innych ...no to może tu faktycznie jakiś plan działań tu opracujemy...
, ale też na poważnie

Johnson
31.03.2011 18:53:34

Bo prawda jest taka że wszystkie sms przychodzące należy kasować bez czytania i broń boże nie odpowiadać.

A i lepiej używać telefonu na kartę niż abonament.

K.Ierownik
31.03.2011 20:47:29

"Włóczykij" napisał:

Katarelo to może przeznaczenie...że trafiło na kogoś kto potrafi się tym zająć w imię innych ...no to może tu faktycznie jakiś plan działań tu opracujemy...
, ale też na poważnie


Mój nick Droga Włóczko przekręcasz zapewne celowo pisząc Kiero. Zapewne też wiesz, że tego bardzo nie lubię.
Ale w przypadki katelri jest to chyba przypadek. Sam tez długo zamieniałem jej "r" z "l". Zatem Katelra a nie Katerla. !!

Włóczykij
01.04.2011 00:17:01

No K.Ierowniku, a co to za publiczne upomnienie ?
A niby gdzie w regulamienie jest napisane, że nie lubisz ...
I wydaje misie, że jak już to nie piszę Kiero (no gdzie, gdzie tak było ? i ile razy ?) , ale K.Ierwoniko (no i skąd ten pomysł się wziął ... , zgdanijmy ... ...).
Sorry Katelra,ale trydny ten nick Czy K.Ierownik miał peł. od Ciebie ?

katelra
01.04.2011 07:02:44

kochani moi wszyscy, skupmy się na planie działania w tym temacie, plissss. Prawnicy łączmy się

Pudlonka
01.04.2011 08:26:06

"katelra" napisał:

kochani moi wszyscy, skupmy się na planie działania w tym temacie, plissss. Prawnicy łączmy sięKatrela ale czy:
- odpowiedziałaś na którykolwiek z tych sms żeby można było uznać, iż przystąpiłaś do gry, a tym samym byłaś powiadomiona o warunkach takiej umowy itp
- rachunek dostałaś od operatora czy 3 podmiotu - jak od operatora to rozumiem z Twych wcześniejszych wpisów że dokonałaś reklamacji w trybie ustawy pr telekom
- masz świadków że nie wysyłałaś żadnych sms-ów a ten co cię wzywa do zapłaty takich dowodów Ci nie przedstawił
- czasem nie upłynął już termin przedawnienia ??

dla mnie oczywistym jest że sama zgoda na udostępnienie danych osobowych to nie jest równoznaczne że zawarło się umowę z 3 podmiotem albo z tym samym operatorem na inne usługi
do końca nie rozumiem kto i za co chce od Ciebie tą kasę

katelra
02.04.2011 10:15:14

sorki ale nie miałam czasu by usiąść od wczoraj przy kompie..

Odpowiadam:
-nie odpowiedziałam na żaden z tych sms a tym samym nie przystąpiłam do żadnego konkursu, ale...z odpowiedzi na reklamację wynika, ze z mojego numeru wysłano 2 smsy co nie jest prawdą.
-rachunek dostałam od operatora a po zglębieniu tematu okazało się, że nie pierwszy raz doliczono mi do faktury jakieś atrakcje pod nazwą sms premium, era wap. Proceder trwa od kilku miesięcy z tym, że wcześniej posądziłam córkę, że korzystała nierozważnie z internetu(teraz mi wstyd)
-ten co mnie wzywa czyli operator twierdzi,ze...cytuję


Odpowiadając na Pani uwagi, chciałabym poinformować, że wniesione zastrzeżenia zostały wnikliwie przeanalizowane. Wychodząc naprzeciw Pani oczekiwaniom pragnę zająć stanowisko w poruszonych kwestiach.
Na wstępie chciałabym przypomnieć, że w dniu 07.02.2011 wysyłając wiadomość SMS z numeru --------- na numer 8017 zgłosiła Pani swój udział w konkursie „QUIZ wiedzowy”, programu Joker.
W odpowiedzi na powyższe zgłoszenie na wspomniany numer telefonu wysłane zostały wiadomości SMS o treści: „Witaj w SMSQuiz o 100.000zl, AUDI i 1200 nagrod za ponad 400.000zl! Otrzymasz specjalny dostep do extra premii aby latwiej wygrac 100.000zl lub AUDI” oraz Aby utracic te szanse na 100.000zl w kazdej chwili mozesz wyslac zwykly sms STOP NAGRODA na 60328. Oplata za odebrany SMS 3zl+VAT(3,69zl)/dzien. Reg: SMSQuiz.pl
Powyższe oznacza zatem, że w przypadku nie wysłania SMS-a anulującego udział w loterii naliczana będzie opłata 3,69zł dziennie.
Niestety na Pani koncie do dnia 26.03.2011 nie odnotowano zgłoszenia dotyczącego wykluczenie numeru --------- z udziału w konkursie, tym samym opisana sytuacja nie daje podstaw do uznania roszczeń za zasadne.
Natomiast na numerze --------- korzystała pani z prenumerat „ ERA Muzyka „ i „Nowości Kinowe”. Prenumeratę „ Era Muzyka” włączyła Pani 27.09.2009, łącząc się z Internetem poprzez telefon komórkowy, zaś prenumerata „Nowości Kinowe” to nagroda, którą otrzymała Pani, biorąc udziału w konkursie” Epoka Lodowcowa 3”, miało to miejsce 12.02.2010 i zostało potwierdzone smsem na powyższy numer.
Informuje jednocześnie, że do dnia 16.03.2011, nie odnotowano wyłączenia powyższych Prenumert na Pani koncie. Wszystkie opłaty naliczone są poprawnie, w związku z tym nie ma podstaw do uznania reklamacji.
Mam nadzieję, że podane informacje okazały się wyczerpujące i wyjaśniły zgłoszone przez Panią wątpliwościPowyższe nie jest zgodne z prawdą ale jak to udowodnić? A już kuriozalne wydaje się twiedzenie, że "Prenumeratę „ Era Muzyka” włączyła Pani 27.09.2009, łącząc się z Internetem poprzez telefon komórkowy". Pamiętajcie, nigdy, przenigdy nie łączcie się z internetem za pośrednictwem sieci ERA bo zapewne w nagrodę dostaniecie płatną prenumeratę jakichś bzdetów...albo nagroda za udział w konkursie, w którym nie brałam udziału..

Do tego dochodzi jeszcze jedna, jak pisałam aktywacja, po włożeniu karty sim do aparatu już była uruchomiona płatna prenumerata ERA "dowcip dnia" oraz przyszły smsy z firm zewnętrznych odnośnie jakichś durnych konkursów. Zatem operator musiał numer upowszechnić(czytaj:sprzedać)

W BOA udzielono mi informacji odnośnie kilku numerow przychodzacych w sprawie konkursów z sugestią by u nich poszukiwała odpowiedzi czy i ile mnie kosztowali..napisałam dwa maila z żądaniem podania źródła pozyskania danych. Temat został pominięty milczeniem, natomiast zapewniono mnie, ze dane natychmiast zostają usunięte z bazy. Rzecz w tym, że poźniej i wcześniej , do tego na trzy aktywacje przychodzą smsy z różnych numerów..Wyobrażacie sobie teraz za każdym razem dzwonić do BOA (koszt 1,51zł) z prośbą o informację odnośnie nadawcy(mają takową listę), pisanie do tych firm i głupie tłumaczenie, ze oni mają regulamin, który muszę przeczytać..i ze on jest wiążący nawet wtedy kiedy nie jest wiążący bo nie składałam żadnych oświadczeń. Ale...wygląda na to, ze robi to ktoś za mnie...skoro w bazie operatora to figuruje.

Czuję się osaczona przez nieznane mi siły, które żerują na mnie jak pijawki..

Pudlonka
02.04.2011 11:08:48

na gorąco i I rzecz co mi przychodzi do głowy to, że zawarcie umowy przez milczące przyjęcie oferty ( o ile to oferta ) to per analogiam do art. 385 (4) pkt. 18 kc można uznać za klauzulę niedozwoloną ... zobacz tez pkt. 7 w/w przepisu
dowód to polegać ma na wykazaniu że nie jest się wielbłądem ale to operator będzie musiał w procesie wykazać że zawarł taką umowę, za co pobrał taką opłatę, czy nie była ona rażąco zawyżona itp itd

odpisałabym, że absolutnie zaprzeczam abym zawierała jakąkolwiek dodatkową umowę a przesłany sms potraktowałam jako zaproszenie do rokowań a nie ofertę i dlatego też brak jest podstaw do przyjęcia aby umowa została zawarta, zapłaciłabym za zwykłe połączenia i ... to już teraz ich problem co z tym zrobią ( a wiadomo co ... sprzedadzą w pakiecie ale to potrwa i zarzut przedawnienia będzie skuteczny zanim trafi do sądu )

Włóczykij
02.04.2011 12:21:35

a może szło by z nimi przejść na korespondencję mailową, to byłoby jakieś ułatwienie

katelra
02.04.2011 14:23:29

sluchajcie, rzecz w tym, że tutaj nie ma z kim rozmawiać... ktoś przysyła sms, za chwilę ktoś inny... raz pobiera opłatę (dopisuje do konta abonenckiego), innym razem tylko zaprasza.. do tego sam operator wciska jakieś trefne prenumeraty i każe sobie płacić.. dopiero na fakturze mamy coś takiego:
SMS, MMS specjalne, Premium /Serwisy WWW i WAP
Serwisy WWW/Wap Specjalny 8- 21,00
SMS Premium 2- 25,00
Razem 10- 46,00

nijak nie dojdziesz z jakiego tytułu...myślałam, że moi coś tam wysyłali do chwili gdy i do mojego numeru się dobrali..i przeprowadziłam dochodzenie dla mnie to same niedozwolone praktyki ale żeby odzyskać to co już zapłaciłam musiałabym do sądu. Od teraz jednak żadnej złotówki nie zobaczą.

Trebor
08.04.2011 23:19:51

to proste zero nakazów, zero zaocznych
dzisiaj oddaliłem powództwo przeciwko "kuratorowi" ("dowód" w pozwie nieczytelna faktura
) mecenas pytał w sekretariacie coś w typie "ale o co chodzi", przecież był kurator

katelra
01.05.2011 11:11:46

ostatecznie rozpoznali moją reklamację podtrzymując swoje stanowisko jednak aktualny rachunek przyszedl już prawidłowy ) nauka nie idzie w las.. Nie będę kopać się z koniem, szkoda mojego czasu i nerwów , cofnęłam polecenie zaplaty za dwa poprzednie m-ce, zapłacę czysty abonament (i tak niemały) i w możliwie najkrótszym czasie zmieniam operatora. Już za chwilę dosłownie kończy mi się jeden abonament i skamleć będą, żeby przedłużyć umowę...tak też było ostatnio i dałam się nabrać. Tym razem uderzam w playa, podoba mi się ich ekspansja na rynku

a to ciekawy link w tej sprawie, nareszcie coś się dzieje, choć i dzisiaj, myślę, prawo zezwala na ukrócenie tych praktyk tylko potrzeba czasu i determinacji.. http://lex.pl/?cmd=artykul,12220,title,rzad-przygotowuje-przepisy-przeciwko-nieuczciwym-loteriom-sms Tak czy inaczej w każdej tego typu sprawie, która trafi się Wam do rozpoznania pamiętajcie, że moze to być zwykłe oszustwo i wyłudzenie

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.