Wtorek, 18 czerwca 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5958
Wtorek, 18 czerwca 2024

Forum sędziów

nadanie kl. wyk. przeciwko małżonkowi w alimentach

Mikasaty
16.03.2012 08:06:54

mam ochotę wdać się w spór wydziałowy. przekazano mi wniosek o nadanie klauzuli wykonalności przeciwko małżonkowi dłużnika w sprawie o alimenty. brakuje mi trochę argumentów merytorycznych. nadanie klauzuli wykonalności przeciwko matce dziecka, która pobiera alimenty od ojca na dziecko, może spowodować, że matki przestaną dochodzić alimentów w imieniu dzieci, bo to się może odwrócić przeciwko nim samym. ale to nie jest argument, że ma się tym zajmować cywilny, a nie rodzinny . skoro rodzinny dba o dobro dzieci i rodziny, to jak miałabym jako rodzinnik nadać taką klauzulę?
wiem jedynie, że niewiele rodzinnych się tym zajmuje, ale nie wiem co mam powiedzieć /napisać/, żeby wygrać spór.
pomocy!
help!

kazanna
16.03.2012 09:42:09

u nas rozpoznaje taki wniosek wydział rodzinny i nikt się nie spiera międzywydziałowo. W takim stanie faktycznym jak podałaś, koleżanka wniosek po prostu oddaliła ( żona reprezentuje wierzycieli, nie może być jednocześnie po obu stronach ) . Pamiętaj też że w obecnym stanie prawnym nadanie takiej klauzuli przeciwko małżonkowi w sprawie o alimenty jest w zasadzie niemożliwe ( tak mi się wydaje.... ) , chyba że chodzi o tytuł sprzed 20.01.2005r.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.