Sobota, 02 grudnia 2023
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5759
Sobota, 02 grudnia 2023

Forum sędziów

Ośrodki kuratorskie - Konferencja w Warszawie.

Aurelio
07.05.2012 22:13:17

Informacyjnie:

Krajowa Rada Kuratorów reprezentowana przez przewodniczącego Andrzeja Martuszewicza wspólnie z PEDAGOGIUM Wyższą Szkołą Nauk Społecznych w Warszawie, reprezentowaną przez JM Profesora Marka Konopczyńskiego organizuje w dniu 10. maja 2012 roku ogólnopolską konferencję: Ośrodki kuratorskie – szansa na resocjalizację nieletnich w środowisku lokalnym. Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministra Sprawiedliwości - Jarosława Gowina i odbędzie się Galerii Porczyńskich w Warszawie, pl. Bankowy 1. Do udziału w Konferencji, jej organizatorzy pragną zaprosić przede wszystkim wychowawców i kierowników ośrodków kuratorskich, kuratorów sądowych, sędziów rodzinnych, przedstawicieli środowisk naukowych, organizacji, stowarzyszeń, fundacji prowadzących działalność wspierającą resocjalizację nieletnich.
Mimo, iż czas jest krótki, to każdy, kto wyrazi wolę udziału w Konferencji uzyska zaproszenie.

Po więcej szczegółów zapraszam --> TUTAJ!

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.