Wtorek, 05 grudnia 2023
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5762
Wtorek, 05 grudnia 2023

Forum sędziów

PILNE!pozew w ramach protestu -rozprawa w sądzie pracy 25.05

kmiel
22.05.2012 18:08:17

Witam,
w piątek SR dla Warszawy Pragi wyznaczył rozprawę w związku z pozwami (3), które złożyłem w ramach protestu. Liczyłem na nakazy zapłaty, na rozprawę zostałem niestety wezwany, więc powstało sporo zamieszania. W odpowiedzi na pozew Prezes sugeruje zawieszenie postępowania do czasu rozstrzygnięcia TK. Mam prośbę - czy ktoś z Was dyspnuje prawomocnym już nakazem zapłaty. Jeśli tak, baaaardzo! proszę o przesłanie go faksem na numer (22) 5019888, ew. zrobienie skanu i przesłanie na mojego maila. Taki nakaz może będzie zachętą do merytorycznego rozstrzygnięcia przez Sąd sprawy. Jeżeli macie inne wskazówki lub sugestie, będę zobowiązany. Podaję namiary do siebie: [email protected]
Pozdrawiam w słusznej sprawie wszystkich czytleników forum
kmiel

iga
22.05.2012 18:42:21

nie wydaje mi się by były podstawy do zawieszenia - niech prezes poda przepis, który na to pozwala. Do TK została skierowana skarga (a nie pytanie prawne w innej sprawie cywilnej, której rozstrzygnięcie mogłoby rzutować na rozstrzygnięcie w Twojej sprawie) . Ponadto argumentacja w pozwach w istotny sposób poszerza argumentację zawartą w skardze I Prezesa SN - i masz prawo domagać się korzystnego rozstrzygnięcia sprawy także z tych powodów, których nie zgłosił I Prezes SN.
Dlatego to dobrze, że została wyznaczona rozprawa - nie gódź się na zawieszenie postępowania (np. na zgodny wniosek stron) tylko skorzystaj z okazji i złóż wniosek by sąd rozpoznający Twoją sprawę zwrócił się w trybie art. 3 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym do Trybunału Konstytucyjnego z pytaniem prawnym w związku z wątpliwościami zgłoszonymi w uzasadnieniu pozwu.

Artykuł 3
Każdy sąd może przedstawić Trybunałowi pytanie prawne co do zgodności aktu normatywnego z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi lub ustawą, jeżeli od odpowiedzi na pytanie prawne zależy rozstrzygnięcie sprawy toczącej się przed sądem.

M.A.E.
22.05.2012 18:57:40

wyślę Ci postanowienie SA we Wrocławiu, które uchyliło postanowienie o zawieszenie z tego powodu w mojej sprawie o awans poziomy

przy okazji: we Wrocławiu nie wyznaczono jeszcze w mojej sprawie o wynagrodzenie terminu ale skierowano do zwykłego trybu, nakazu nie będzie

Pudlonka
23.05.2012 21:37:55

my do pozwów mamy zamiar dołączyć nakaz zapłaty ku rozwadze i odwadze sądu orzekającego

bogumil
31.05.2012 10:27:14

SĘDZIOWIE Z WARSZAWY I INNYCH MIAST EURO POWINNI ZAMIAST WYPOWIADAĆ SIĘ WIERNOPODDAŃCZO O GOTOWOŚCI DO DODATKOWEJ PRACY PODNIEŚĆ W SWOICH WYPOWIEDZIACH JAK PREMIER ZAREAGOWAŁ NA WYSŁANE DO NIEGO W SŁUSZNEJ SPRAWIE LISTY.

amelius
31.05.2012 10:42:03

"bogumil" napisał:

SĘDZIOWIE Z WARSZAWY I INNYCH MIAST EURO POWINNI ZAMIAST WYPOWIADAĆ SIĘ WIERNOPODDAŃCZO O GOTOWOŚCI DO DODATKOWEJ PRACY PODNIEŚĆ W SWOICH WYPOWIEDZIACH JAK PREMIER ZAREAGOWAŁ NA WYSŁANE DO NIEGO W SŁUSZNEJ SPRAWIE LISTY.

Masz na myśli czerwone kartki wysyłane do pana premiera?

bogumil
01.06.2012 08:10:35

Chodzi o to by nie przymilali się II władzy. Jeżeli już muszą coś powiedzieć to bez wazeliny z podkreśleniem swojego stosunku do poczynań rządzących.

amelius
04.06.2012 22:46:26

"bogumil" napisał:

Chodzi o to by nie przymilali się II władzy. Jeżeli już muszą coś powiedzieć to bez wazeliny z podkreśleniem swojego stosunku do poczynań rządzących.


To jest zawsze żałosne.

Ja w ogóle bardzo żałuję, że nic nie wyszło z protestu na EURO tak jak choćby proponował to wanam. Ekipa rządząca bardzo by się tego bała. Ten ich strach byłby bezcenny, bo w żadnej innej sytuacji nie będą już skłonni do ustępstw. Była to jedyna i niepowtarzalna okazja. A po EURO wieszczę, że zaczną dokręcać nam śrubę. Pierwszym tego przejawem może być podpisanie rozporządzenia o likwidacji sądów.

BarbaraBarbara
20.06.2012 17:46:39

Czy są jakieś aktualne informacje dotyczące pozwów? Są może gdzieś już sprawy zakończone prawomocnie? Chciałabym złożyć taki pozew, ale jakoś nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem wzoru, a jak już znajdę to mi się coś nie otwiera...

[ Dodano: Sro Cze 20, 2012 6:10 pm ]
Znalazłam już te wszystkie pliki, sorry za zamieszanie. A czy już coś wiadomo odnośnie TK?

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.