Wtorek, 05 grudnia 2023
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5762
Wtorek, 05 grudnia 2023

Forum sędziów

Co konkretnie zrobiłeś/łaś dla naszej sprawy

K.Ierownik
11.05.2008 20:14:56

Samo się nie zrobi. Z tym twierdzeniem zgodzą się chyba wszyscy. Piszemy posty, w których narzekamy, krytykujemy, zgłaszamy nowe pomysły. Ale co z tego wynika w praktyce dla naszej sprawy? Czasami na pisaniu kończy się nasz zapał, tymczasem trzeba działac. Piszmy, ale zarazem wprowadzajmy nasze pomysły w czyn. Popularyzujmy w środowisku nasze forum, pomysły, akcje protestacyjne. Cały czas są sędziowie, którzy nic nie wiedzą o forum czy aktualnej formie protestu. Tu potrzebna jest praca u podstaw. Działajcie więc, a potem piszcie w tym temacie co konkretnie dziś zrobiliście. Mam nadzieję, że zmobilizujecie w ten sposób innych forumowiczów do większej aktywności. Podsuniecie też innym nowe pomysły na formy aktywności. Okazja jest teraz ku temu idealna. Mamy tydzień na przekonanie jak największej ilości sędziów do wysłania petycji do europejskich stowarzyszeń sędziowskich. Czasu jest mało. Nie oglądajmy się na innych. Nikt za nas tego nie zrobi. Swoimi postami w tym temacie dajcie przykład innym forumowiczom jak należy działac. Pochwalcie się swoimi osiągnięciami.

iga
11.05.2008 20:53:47

Ja pochwalę Ciebie Kierowniku.
Zaimponowałeś mi na zjeździe delegatów Justitii w Kiekrzu. Dzięki Twojej odwadze, odwadze ludzkiej, Arcziego i jego Oddziału - coś wreszcie zaczęło się zmieniać. Wiele osób zwróciło uwagę na wyjątkową atmosferę tego spotkania. Było wyraźnie zaskoczonych, że można mówić to co się myśli. Rzecz wydawałoby się oczywista - w naszym środowisku nadal uchodzi za jakąś anomalię. Ale mam nadzieję, że skoro pierwszy krok został już zrobiony w kierunku zmiany mentalności - to na tym się nie skończy. I powiem jeszcze, że bardzo na Ciebie liczę nadal.

iga
11.05.2008 21:02:27

Poza tym doceniam pracę Tujs i Archi - z przygotowanie pozwów. I AQUA za to, że ruszyła swój sąd - choć na początku była jedyna.

Dreeda chwalić nie będę - bo i tak zrobicie to za mnie

iga
11.05.2008 21:10:23

Jestem wdzięczna za artykuły prasowe - zarówno Autorom (Dreed, Tujs, Archi) - ale i tym, którzy wtrącili choć kilka słów - jak dorota, bladyswit czy Beleg. Kontakt z mediami wymaga odwagi.
Także wszystkim tym, którzy przyłączyli się do protestu 31 marca - mimo, że - jak wiekszość - obawiali się konsekwencji, a niektórzy mieli realne nieprzyjemności z tego powodu.

bea
13.05.2008 16:19:20

powtarzam - z Igą agitujemy czynnie na szkoleniu, a poza tym ja:
- namówiłam do akcji 31 marca parę osób w tutsądzie
- do 30 maja także mam na koncie jeszcze więcej osób w tut. sądzie
- petycję rozdałam w moim sądzie i bardzo aktywnie w podgrupach agituję w Warszawie
- pośredniczyłam w przekazaniu petycji na szkolenie do Popowa przez ważną sędziego wizytatora oraz inną kolezankę

Mam nadzieję, że jeszcze cos wymyślę.
P.S. Po powrocie wyślę mejle wszędzie gdzie tylko zostaną podane adresy

POZDRAWIAM

AQUA
13.05.2008 16:23:01

Ja nie napiszę, co zrobiłam i co robię, chyba że .... robimy plebiscyt????

Jeśli robimy plebiscyt, to.... też nie napiszę, co robię

mam nadzieję, że napisałam JAK NAJBARDZIEJ NA TEMAT

Pozdrawiam

Dreed
13.05.2008 18:51:55

A ja sie pochwalę - poznałem wielu fantastycznych sędziów, asesorów, kuratorów, referendarzy i asystentów...

Bardzo Wam dziękuję za wysiłek i włożoną pracę w naszą naprawdę wspólną sprawę.

Dziękuję również innym, którzy pomagają w najlepszy, dostępny im sposób, czyli nie przeszkadzają....

Temat zamykam, ponieważ nie jest to plebiscyt, a Ci, którzy przyłączyli się do protestu, doskonale wiedzą, że mogą sobie popatrzeć w lustro. Inni i tak nie zrozumieją....

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.