Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Oddała wnuczkę pedofilowi, bo był religijny

14.03.2008 / ebos/dziennik/fot.policja  Oddała wnuczkę pedofilowi, bo był religijny  

Łatwowierność tej kobiety szokuje. W Wągrowcu babcia zgodziła się, by mężczyzna, którego niedawno poznała, zabrał jej małą wnuczkę na spacer. Zaufała mu, bo udawał osobę bardzo regilijną. Ale 62-latek okazał się pedofilem i w hotelu zaczął 11-latkę molestować.
Mężczyznę poznała babcia dziewczynki przez ogłoszenie w katolickiej prasie. Oboje przez pewien czas korespondowali.

Kiedy 62-latek odwiedził kobietę, do babci przyszła też jej wnuczka. Mężczyzna poprosił, by dziecko pomogło jego siostrzenicy. Babcia się zgodziła. Kiedy wyszli i długo nie wracali, babcia zaczęła coś podejrzewać i zadzwoniła do swojego nowego znajomego. Ten ją uspokajał, że dziecko jest pod dobrą opieką.

Babcia dopiero po 36 godzinach nieobecności wnuczki powiadomiła policję. Funcjonariuszom szybko udało się ustalić, że dziewczynka jest z pedofilem w hotelu w Zabrzu. Niestety, zanim go schwytano, dziecko padło już jego ofiarą.

62-latek był już wcześniej karany. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.