Poniedziałek, 22 lipca 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5992
Poniedziałek, 22 lipca 2024

Forum sędziów

Interwencja-kks

cezary
29.11.2011 22:21:52

Mam pytanie, czy ten sam adwokat może być jednocześnie obrońcą oskarzonego oraz pełnomocnikiem interwenienta? Ja uważam, że nie ma tu konfliktu interesu i moze być.
I co robicie jezeli po wpłynięciu a.o. okazuje się, że pisemnie nie zgłoszono interwencji, a mimo tego w dotychczasowym postępowaniu informowano o czynnościach procesowych adwokata uważanego za pełnomocnika interwenienta- przynajmniej tak tytułował się on w swoich pismach procesowych pomimo, że w aktach brak jest też pełnomocnictwa od interwenienta? Jednym słowem, czy w ogóle mozemy mówic tu o zgłoszonej interwencji, czy wezwać do uzupełnienia braków formalnych poprzez zgłoszenie interwencji i dołączenie pełnomocnictwa, czy też nie mamy tu do czynienia ze skutecznie zgłoszona interwencją i działamy tak jakby w ogóle jej nie było. Dodam, ze w postepowaniu ustalono podmiot spełniający warunki do zgłoszenia interwencji, ta osoba nawet została przesłuchana w charakterze świadka, ale brak mi w protokole jej przesłuchania pouczenia o jakim mowa w przepisie ar. 127 par 2 kks, czyli o uprawnieniu do zgłoszenia interwencji, pomimo, że ta osoba była świadoma, że użyczona przez nią oskarżonemu naczepa została zatrzymana w toku postępowania.

censor
29.11.2011 23:18:19

"cezary" napisał:

nie mamy tu do czynienia ze skutecznie zgłoszona interwencją i działamy tak jakby w ogóle jej nie było
Tak uważam.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.